Francuzi zmarnowali kilka dogodnych okazji, a jedną udało im się wykorzystać, gdyż uderzenie Xaviego Simonsa zostało surowo wykluczone.

Gdzie jest Kylian Mbappe, kiedy go potrzebujesz?! Ostatecznie, maska czy nie maska, Didier Deschamps prawdopodobnie miał rację, nie ryzykując swojej supergwiazdy w meczu z Holandią, z remisem 0-0, który zapewnił kwalifikację do rund pucharowych. Być może bardziej niepokojąca jest niezdolność Francji do wykorzystywania szans bez swojego głównego bohatera.

To Holendrzy zaczęli z pierwszej linii, zmuszając znakomitego Mike'a Maignana do sprytnego zatrzymania piłki już w pierwszej minucie. Pomimo tego wczesnego strachu, Francja miała Tanie koszulki piłkarskie Polska największą szansę w mdłej pierwszej połowie - Adrien Rabiot wymieniał podania z Marcusem Thuramem, zanim w dziwaczny sposób próbował podać do Antoine'a Griezmanna z boku, mając do pokonania tylko Barta Verbruggena, ostatecznie popełniając błąd.

Pomimo tego, że Francja przejęła kontrolę nad meczem w drugiej połowie, to właśnie Holendrzy trafili do siatki wbrew przebiegowi gry, gdy Xavi Simons strzelił do domu po 69 minutach, tylko po to, by VAR okrutnie i kontrowersyjnie anulował uderzenie z powodu Denzela Dumfriesa, który najwyraźniej zasłaniał koszulki piłkarskie Męska Polska Maignanowi widok z pozycji spalonej.

Była to niezwykle surowa decyzja, która pozbawiła Holandię zwycięstwa. Mimo to obie strony będą zadowolone z punktu, który - o ile nie dojdzie do nadzwyczajnego zwrotu akcji - zapewni im miejsce w ostatniej 16. rundzie.

Mike Maignan (7/10):

Momentami wygląda na niepokonanego. Dwie świetne interwencje w pierwszej połowie - jedna już w pierwszej minucie - powstrzymały Holandię, a kiedy został pokonany, VAR orzekł na jego korzyść. Praca wykonana z kolejnym czystym kontem.

Jules Kounde (6/10):

Dobrze wspierał ataki i dobrze radził sobie z niebezpiecznym Cody'm Gakpo. Końcowy produkt mógł być czasami lepszy.

Dayot Upamecano (7/10):

Dowodzi z tyłu i wygląda na to, że buduje naprawdę solidną współpracę z Salibą. W miarę postępów w turnieju czekają go trudniejsze zadania, ale wygląda na to, że sprosta wyzwaniu.

William Saliba (8/10):

Kolejny bezbłędny występ. Świetnie gasił niebezpieczeństwo i wygodnie radził sobie z Memphisem Depayem. To bez wątpienia jeden z najlepszych środkowych obrońców na świecie.

Theo Hernandez (5/10):

Czy on w ogóle grał? Naprawdę spokojny wieczór Hernandeza, który był niezwykle stonowany i prawie w ogóle nie ruszył do przodu w porównaniu do tego, co przyzwyczailiśmy się od niego oglądać.

N'Golo Kante (7/10):

Kolejny imponujący występ byłego zawodnika Chelsea, który rozbijał ataki z tyłu, a także jechał do przodu, aby wspierać ataki. Niewiarygodne, że ma 33 lata, wciąż ma tak wiele do zaoferowania na najwyższym poziomie.

Aurelien Tchouameni (6/10):

Schludny i uporządkowany w posiadaniu piłki i wykonał swoją pracę, siedząc przed tylną czwórką, aby pozwolić Kante i Rabiotowi na większą swobodę w ataku. Prawie przełamał impas wysokim strzałem głową.

Adrien Rabiot (4/10):

Co on wyprawiał! Próbował być zbyt sprytny i wyłożył piłkę Griezmannowi, podczas gdy powinien był po prostu samemu wykorzystać szansę. To zrujnowało jego wieczór.

Ousmane Dembele (5/10):

Po dość nieistniejącej pierwszej połowie, wyglądał na większe zagrożenie w drugim okresie, ale ostatecznie nie był w stanie wyprodukować niczego godnego uwagi. Typowo nieskuteczny występ Dembele.

Antoine Griezmann (6/10):

W pierwszej połowie był absolutnie wszędzie, łącząc grę z głębi pola, a następnie wdzierając się do środka i oddając strzały. Ostatecznie jednak był marnowany przed bramką, marnując największą szansę Francji w drugiej połowie prosto w Verbruggena.

Marcus Thuram (6/10):

Sporo dobrej roboty wykonał tyłem do bramki, a jego gra na skrzydłach była ogólnie imponująca. Z drugiej strony miał kilka niezłych okazji, po których powinien był się lepiej zachować.

Kingsley Coman (6/10):

Wszedł za Dembele na 15 minut przed końcem, ale nie był w stanie zrobić nic godnego uwagi.

Olivier Giroud (6/10):

Zastąpił Thurama na końcowe gwizdki, ale tym razem nie mógł być bohaterem Francji.

Didier Deschamps (6/10):

Francja zasadniczo przeszła do fazy pucharowej, a Deschamps będzie wystarczająco szczęśliwy, że nie musiał wzywać Mbappe, który był niewykorzystanym rezerwowym. koszulki piłkarskie Męska HolandiaMimo to chciałby więcej od swojej drużyny w ataku i stawia znaki zapytania, jak poradzą sobie bez swojego talizmanicznego kapitana. Mając Holandię na wyciągnięcie ręki, mógł zmienić sytuację wcześniej, Tanie strój piłkarskiponieważ nie wyszło z Thuramem i Dembele.